Jeden akumulator do wielu narzędzi – nowe narzędzia ogrodowe Verto

Zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Jednak, aby ogród prezentował się wyjątkowo należy odpowiednio go pielęgnować. Oprócz chęci i podstawowej wiedzy na temat pielęgnacji roślin przydadzą nam się także dobre narzędzia, które usprawnią i ułatwią prace ogrodowe. Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy oferują narzędzia ogrodowe. Jednym z nich jest marka Verto, która poszerzyła swoją ofertę o nowe narzędzia ogrodowe akumulatorowe 18V, zasilane wymienną baterią litowo-jonową.

Kształtowanie żywopłotu i przycinanie gałęzi drzew

Posiadaczom żywopłotów Verto proponuje nożyce akumulatorowe 52G568. Budowa urządzenia umożliwia cięcie roślin o maksymalnej grubości łodygi 14mm i maksymalną szerokość 510mm. Nożyce są reprezentantem akumulatorowej serii narzędzi ogrodowych Verto zasilanych tym samym akumulatorem litowo-jonowym 18V. model 52G568 został wyposażony w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, osłonę dłoni, która izoluje użytkownika od elementu tnącego, a także hamulec bezpieczeństwa unieruchamiający ostrze tnące w czasie krótszym niż 0,5 sekundy. Wszystkie te zapewniają większe bezpieczeństwo i zwiększają komfort użytkowania. Na wygodę pracy ma także wpływ odpowiednio wyprofilowana rękojeść oraz ergonomiczny włącznik. Jeśli myślimy o cięciu gałęzi czy przygotowaniu drewna do kominka to pomocnym narzędziem będzie pilarka łańcuchowa. Verto zaproponowało użytkownikom wersję akumulatorową 18V. Pilarka 52G585 z automatycznym systemem smarowania łańcucha i wskaźnikiem poziomu oleju jest wygodna w obsłudze. Dzięki wskaźnikowi mamy stałą kontrolę nad poziomem oleju, bez konieczności odkręcania korka wlewowego. Pilarkę zaopatrzono również w hamulec bezpieczeństwa, który chroni operatora w przypadku odrzutu narzędzia w trakcie cięcia, a także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Ponadto pilarka łańcuchowa Verto posiada metalowy szpon przyporowy, dzięki któremu użytkownik ma większą kontrolę nad sprzętem podczas przecinania drewna tzw. okrąglaków. Metalowy szpon wbity w powierzchnię drewna umożliwia wykonanie precyzyjnego, wahadłowego ruchu bez potrzeby używania nadmiernej siły. Na uwagę zasługuje także stalowy chwytak łańcucha, który zabezpiecza użytkownika w przypadku zerwania się łańcucha tnącego, wytrącając jego energię i uniemożliwiając przemieszczanie się w kierunku dłoni.

pilarka łańcuchowa verto

Przycinanie trawnika w miejscach trudno dostępnych

Koszenie trawy kojarzy nam się z kosiarką i słusznie, ale co zrobi, gdy nie możemy dotrzeć kosiarką do każdego miejsca? Warto zdecydować się na podkaszarkę, jeśli mamy do przycięcia niewielką trawę i małe zarośla wokół kwiatów, pod ławką czy przy murze. Wśród nowości Verto znajdziemy podkaszarkę akumulatorową 52G549. Podkaszarka umożliwia cięcie na maksymalną szerokość 250mm. Dzięki prowadnicy z kołami urządzenie łatwo jest prowadzić na krawędziach trawnika. Narzędzie posiada regulację kąta nachylenia głowicy, co pozwala na wygodne koszenie trawy pod małą architekturą ogrodową, np. ławką, huśtawką czy pergolą. W momencie przycinania trawy w pobliżu muru, drzew czy kwiatów nie musimy się obawiać o zetknięcie żyłki tnącej z danym obiektem, gdyż uniemożliwia to ogranicznik krawędziowy. Konstruując podkaszarkę 52G549, zwrócono uwagę także na wygodę i bezpieczeństwo pracy. Komfort użytkowania podnosi teleskopowa rękojeść, której wysokość można regulować w zależności od wzrostu operatora. Poziom bezpieczeństwa podnosi blokada włącznika zabezpieczająca przed przypadkowym włączeniem.

Dmuchawa do liści Verto

 

Usuwanie liści z trawnika, chodnika czy klombów

Jesień liście niesie i choć z jednej strony upiększają one krajobraz, to z drugiej są dość uciążliwe do sprzątania. Przy walce z zalegającymi liśćmi możemy posłużyć się tradycyjnymi grabiami albo zdecydować się na dmuchawę, dzięki której szybko zbierzemy liście w jedno miejsce, aby je potem uprzątnąć. Verto wprowadziło na rynek dmuchawę akumulatorową zasilaną baterią litowo-jonową 18V. Praca bezprzewodowa urządzenia sprawia, że można posługiwać się nim w każdym zakątku ogrodu. Dmuchawa Verto 52G506, bo o tym modelu mowa, odznacza się niedużą masą (1,4kg), co przekłada się na mniejsze obciążenie użytkownika. Dla bezpieczeństwa urządzenie wyposażono w blokadę włącznika, która zapobiega mu uruchomieniu. Co więcej? Warto również zwrócić uwagę na ergonomiczna rękojeść, która zwiększa komfort pracy. Akumulatorowa dmuchawa Verto posiada odpowiednie parametry (napięcie akumulatora 18V, pojemność akumulatora 1,3Ah, prędkość przepływu powietrza 190km.godz.) do zdmuchiwania liści, trawy, igieł z tarasów, ścieżek i chodników. Znajdzie też zastosowanie przy czyszczeniu antystatycznym, odkurzaniu i osuszaniu maszyn oraz urządzeń.