Skrzynka narzędziowa – czy warto ją kupić?

Skrzynka narzędziowa to doskonały sposób na uporządkowanie i transportowanie narzędzi w bezpieczny sposób. Dzięki skrzynce wiesz, co gdzie się znajduje. Nie musisz się martwić o to, że drobne elementy się przemieszają, a delikatniejsze narzędzia uszkodzą w transporcie.

Wstęp odpowiada więc trochę na zadane w tytule pytanie. Warto mieć skrzynki narzędziowe, ale czy zawsze?

Skrzynka narzędziowa – dla kogo?

Jeśli posiadasz już doskonale urządzony warsztat, zaopatrzony w półeczki, wieszaczki i tablice na narzędzia, to skrzynka narzędziowa może się okazać zbędnym dodatkiem. Przyda się ona natomiast zdecydowanie osobom, które sporo podróżują ze swoim sprzętem. Gdzie się przyda skrzynka narzędziowa:

  • w nowo urządzonym warsztacie,

  • w bagażniku samochodowym,

  • w firmie budowlanej,

  • w wyposażeniu majsterkowicza, modelarza itp, którzy nie mają gdzie trzymać narzędzi,

  • dla wszystkich, którzy muszą przenosić narzędzia i chcą mieć porządek.

Warto wspomnieć że ze skrzynek narzędziowych często korzystają też hobbyści: fani gier planszowych, kolekcjonerzy itp, którzy trzymają w nich swoje zbiory.

Jak wybrać skrzynkę narzędziową?

Aby wybrać skrzynkę narzędziową, warto zastanowić się przede wszystkim nad jej rozmiarem. Jak duży pojemnik jest nam potrzebny? Ile narzędzi powinny pomieścić? Czy skrzynia ma mieć postać podręcznego kuferka czy bardziej szafki na kółkach?

Kolejną kwestią jest wybór: skrzynka pusta czy już wyposażona? Niektórzy producenci oferują pełne komplety, opakowane w eleganckie skrzynki. Takie zestawy znajdziemy między innymi u YATO, cieszącego się dobrą opinią producenta narzędzi ręcznych. Puste skrzynki to natomiast Qbrick.

Wspominając o skrzynkach Qbrick warto poruszyć kolejną kwestią – jest nią możliwość łączenia skrzynek, budowania z nich regałów, wygodnego przenoszania kilku skrzynek razem. Jeśli wiemy, że będziemy mieć sporo tego rodzaju wyposażenia – zawczasu warto zadbać o to, by transport nie stanowił problemu.

Alternatywą dla skrzynek są wózki narzędziowe. Przydają się one zwłaszcza w warsztatach naprawczych.