Odśnieżarka elektryczna… Jaką wybrać?

W wyobraźni odtwarzamy piękny krajobraz – zimowa kołderka okrywa świat dookoła nas. Obraz ten jest w stanie zaburzyć tylko myśl o odśnieżaniu. Problem pomoże Ci rozwiązać odśnieżarka elektryczna. Na rynku dostępne są odśnieżarki, które szybko i skutecznie usuną zwały śniegu, a zaoszczędzony czas, będziesz mógł spędzić ogrzewając się w cieple domowego ogniska. Zamiast kilkugodzinnej pracy z ręczną szuflą, po której odczuwamy dyskomfort, możemy to zrobić znacznie szybciej i przyjemniej. Odśnieżarki elektryczne powstały, aby ułatwić Ci życie.

Plusy odśnieżarek elektrycznych


W trosce o Twoje dobre samopoczucie, komfort i wygodę stworzono wyjątkowe odśnieżarki elektryczne.  Już nie będziesz musiał się martwić o zaśnieżony podjazd czy chodnik dookoła domu. Odśnieżarki elektryczne są idealne do użytku domowego, niewielkich przestrzeni otaczających Twój dom.  Urządzenia elektryczne pracują cicho zapewniając komfort nie tylko Tobie, ale i Twoim sąsiadom. Bez obaw możesz uruchomić odśnieżarkę wczesnym rankiem i usunąć śnieg z podjazdu. Odśnieżarkami elektrycznymi bez większych problemów operuje się na powierzchniach twardych i gładkich wokół domu. Wystarczy, że podłączymy urządzenie do zasilania i jesteśmy gotowi do pracy. Chcesz, aby Twoje odśnieżanie było czystą przyjemnością? Zacznij używać odśnieżarki elektrycznej.


Wybierając odśnieżarkę należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:


Po pierwsze… klimat
Choć to zaskakujące kryterium, jest niezwykle istotne. Na terenach nizinnych, gdzie opady nie są tak częste i obfite wystarczą najprostsze odśnieżarki. Specyfika klimatu nie wymaga odśnieżarki o dużej mocy, dlatego też wystarczy nam sprzęt o sile ok. 1200W. Oczywiście większa moc, to również większa sprawność urządzenia. Analogicznie, jeżeli zamieszkujemy teren, który obfituje w częstsze i znacznie większe opady śniegu zainwestujmy w odśnieżarkę o większej mocy – od 1800W.
Po drugie… ukształtowanie terenu
Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę przed zakupem odśnieżarki jest ukształtowanie terenu, na którym będziemy pracować. Na zróżnicowanej przestrzeni lepiej sprawdzi się odśnieżarka o większej mocy. Jeżeli teren dookoła Twojego domu jest płaski i mniej wymagający wystarczy mniejszy sprzęt o mocy ok. 1200W.
Po trzecie… powierzchnia pracy
Trzecią kwestią, chyba najbardziej istotną, jest wielkość obszaru, na którym będziemy pracować. Na niedużym terenie w zupełności wystarczy urządzenie o niższej mocy. Ponadto mniejsza szerokość robocza nie jest bez znaczenia przy odśnieżaniu podjazdu dla samochodu. Właścicieli rozleglejszych terenów powinni pomyśleć o bardziej zaawansowanej odśnieżarce. Tylko mocny sprzęt sprawdzi się przy odśnieżaniu dużego podwórka czy ogrodu, bowiem większa moc, to większa sprawność urządzenia.


W drodze podsumowania…


Zalety małych odśnieżarek
Mniejsze odśnieżarki lepiej poradzą sobie na terenie bogatym w ścieżki ozdobne, obfitującym w finezyjne zakrętasy. Bez problemu dotrą w trudno dostępne miejsca. Utrzymanie dobrze odśnieżonych wąskich i krętych ścieżek wokół domu nie będzie stanowić problemu. Sprzęt ten ma mniejszą szerokość roboczą, co ułatwia lawirowanie, umożliwiając płynne poruszanie. Poza tym wyróżnia się on lżejszą konstrukcją. Odśnieżarka jest łatwa w prowadzeniu, a praca z nią to sama przyjemność. Sprzętem takim mogą operować również kobiety i osoby starsze. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, tuż po zakończeniu prac odstawiasz ją do garażu i odpoczywasz.
Zalety większego sprzętu…
Odśnieżarki elektryczne o większej mocy pozwalają na dłuższą pracę bez konieczności robienia przerwy. Bez problemu usuną warstwę śniegu zalegającą na rozległym obszarze. Ponadto wiele modeli zostało wyposażonych w poręczny regulator wyrzutu śniegu. Odśnieżarka zbiera zlegający śnieg i wyrzuca go na pewną odległość, dając również możliwość ustalenia kierunku odrzutu.


Koniec końców…


Przy wyborze odśnieżarki elektrycznej powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie: specyfikę klimatu na obszarze, który zamieszkujemy, ukształtowanie terenu oraz charakter działki i jej infrastruktura. W bogatej ofercie odśnieżarek każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pewne pytania, przeanalizować potrzeby i dokonać odpowiedniego wyboru.