Jaka kosiarka najlepsza? Rotak 40 Bosch

Niezawodna kosiarka Rotak 40 Bosch pojawi się na wiosnę 2014 w nowej odsłonie. Rotak 40 czwartej generacji została wzbogacana o innowacyjny system Powerdrive+, który zapewnia jeszcze lepszą jakość koszenia. System ten gwarantuje wyjątkową koordynację pracy silnika i noży, których szybki ruch obrotowy wywołuje silny ruch wirowy powietrza. Dzięki temu ścięta trawa jest skutecznie zasysana do kosza.

Kosiarka Bosch najnowszej generacji wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Rotak 40 o szerokości roboczej 40cm zalecany jest dla posiadaczy dużych trawników. Pozwala na to także zbiornik na trawę o pojemności 50l. Kosiarka Rotak 40 wyposażona jest także w solidny silnik o mocy 1700W. Posiada  specjalną przekładnię redukcyjną, która zamienia dużą prędkość obrotową silnika w wysoki moment obrotowy przy nożu. Wyjątkowa technologia zasysania trawy gwarantuję czyste cięcie, a co za tym idzie – jeszcze większą efektywność. Na jakość cięcia wpływają także wzmocnione i precyzyjnie ostrzone noże stalowe. Są one wykonane ze specjalnej stali utwardzonej, dzięki temu gwarantują precyzyjne i czyste cięcie. Efekt pracy jest jeden –  doskonale zadbany trawnik z równomiernie przyciętą trawą. Funkcja zasysania sprawia, że ścięta trawa jest trafia do kosza. Nic nie zostaje na trawniki, co pozwala uniknąć pustych placów spowodowanych gniciem zalegającej trawy. Noże w kosiarce Rotak 40 posiadają specjalny profil boczny LeafCollect przeznaczony do rozdrabniania liści leżących na trawniku. Strumień powietrza zasysa je i przenosi razem ze ściętą trawą do kosza na trawę.


Kosiarka Bosch zapewnia absolutny komfort pracy. Posiada bowiem innowacyjny uchwyt Ergoflex, który pozwala uzyskać bardziej ergonomiczną postawę podczas pracy. Nowy model Rotak 40 został wyposażony w innowacyjny grzebień, który zgarnia trawę rosnącą po bokach pod nóż i zapewnia dokładne cięcie, nawet przy murze albo na krawędzi rabat. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania poprawek przy użyciu podkaszarki lub nożyc do trawy.
Rotak 40 Bosch to nie tylko kosiarka, ale skutecznie pełni funkcję dmuchawy do liści oraz podkaszarki.