Piła łańcuchowa AKE 30 S… Idealna na wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Czas rozpocząć wiosenne porządki na działce i w ogrodzie. Trzeba obciąć zmarznięte gałęzie, uformować żywopłot, przyciąć drzewka… Niezbędna okaże się piła łańcuchowa. Może piła Bosch AKE 30S?

AKE 30S Bosch to bardzo lekka i łatwa w obsłudze łańcuchowa piła elektryczna przeznaczona do przydomowych amatorskich zastosowań. Odda cenne usługi w pielęgnacji przydomowego sadu lub ogródka rekreacyjnego. Z jej pomocą zetniesz drzewo, a potem potniesz na mniejsze elementy, co ułatwi uprzątnięcie ogrodu. Z piły będą również zadowoleni majsterkowicze, chcący wybudować altanę lub domek na drzewie. AKE 30S nie zawiedzie również podczas przygotowywania drewna do kominka. Beznarzędziowa obsługa znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Wszystkie ważne elementy oznaczone kolorem czerwonym, co zapewnia łatwą wzrokową kontrolę najważniejszych elementów. Duże rozmiary pokręteł zapewniają solidny chwyt, a przez to mocne dokręcenie elementu. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego jest lekka i zarazem odporna na uderzenia.

Godnym pochwały jest wlew oleju do smarowania łańcucha. Umieszczony w praktycznym miejscu gwarantuje wygodnie uzupełnienie oleju niezbędnego do prawidłowego smarowania łańcucha tnącego. Również wskaźnik poziomu oleju umieszczony jest w dobrze widocznym miejscu co zapewnia łatwą kontrolę poziomu oleju. Dzięki poprzecznemu umiejscowieniu silnika zostały ograniczone straty mocy wewnątrz piły. Jednocześnie płaska strona silnika pozwala na wygodne poziome ustawienie piły. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia montowanie lub demontowanie piły oraz pomaga w czyszczeniu. System napinania łańcucha oraz zespół napędowy nie mają zbędnych zakamarków, co znacznie przyspiesza i ułatwia czyszczenie piły. Solidna osłona prowadnicy wykonana z tworzywa sztucznego zabezpiecza piłę przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem w czasie gdy piła nie jest używana. Dobrze wyprofilowane rękojeści ułatwiają obcinanie gałęzi.