Myjki ciśnieniowe – jak wybrać?

Jeśli chcesz w łatwy sposób utrzymać w idealnym porządku obejście domu, dobrym pomysłem będzie zastanowienie się nad wyborem myjki ciśnieniowej. Oprócz tego pozwala ona na oczyszczenie ścian pod położenie nowej farby, czyszczenie pojazdów mechanicznych, itp.

Przy wyborze odpowiedniej myjki ciśnieniowej kierujemy się jej zastosowaniem, ilością możliwych strumieni, wydajnością pompy oraz wielkością i ciężarem urządzenia. Dodatkowo szczególną uwagę należy zwrócić na maksymalne ciśnienie wody jakie myjka jest w stanie osiągnąć, jej wyposażenie jak i materiał z jakiego jest wykonana. Niektóre z myjek oferują dodatkową opcję jaką być może funkcja podgrzewania wody.

            Każdy ze strumieni wody ma swoje zastosowanie. Strumień wąski służy do czyszczenia szpar i niewielkich, punktowych zabrudzeń. Strumień płaski służy do czyszczenia dużych powierzchni takich jak chodniki, alejki ogrodowe. Strumień rotacyjny został przeznaczony do czyszczenia powierzchni porowatych i nierównych, oraz trwałych zabrudzeń. Strumień niskociśnieniowy pozwala na łatwe zmywanie gładkich powierzchni.

            Średnia wydajność myjki ciśnieniowej to 380 l/h. Wielkość ta jest całkowicie wystarczająca do wykonania, większości prac do których myjka jest przeznaczona. Profesjonalne urządzenia mogą jednak przekraczać swoją wydajnością próg 500 l/h. Jeżeli planujemy wykorzystywać myjkę okazjonalnie powinna być ona lekka a trwałość wykonania staje się wtedy sprawą drugorzędną. Jeśli planujemy używać jej często to powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenie o większych gabarytach, z dużą mocą przerobową. Przy wyborze odpowiedniej lancy najlepszym rozwiązaniem są końcówki wielofunkcyjne, pozwalające na wytworzenie różnorakiego rodzaju strumieni. Dodatkowym wyposażeniem często są specjalne szczotki ułatwiające szorowanie mocno zabrudzonych miejsc.